Jazz dla juniorów 11-14 lat

Jazz dla juniorów 11-14 lat – połączenie baletu, modernu i akrobatyki.

Jazz zagościł w europejskiej świadomości za sprawą musicalu West Side Story. Na przestrzeni lat ewaluował znacznie, odchodząc od swoich korzeni, wywodzących się z muzyki jazzowej i wychodził na przeciw tanecznym oczekiwaniom. W początkowym etapie nauki tancerz pracuje nad uzyskaniem dobrego balansu ciała oraz równowagi. Dodatkową i niezbędną częścią zajęć jest także rozciągnięcie. Na zajęciach z jazzu baczną uwagę kładzie się także na pulsacją swingową, czyli indywidualne poczucie rytmu, które jest niezależne od muzyki.

W tańcu jazzowym ważną rolę odgrywa technika. Nie mniej jednak bardzo istotna jest także umiejętność improwizacji oraz ekspresji. Na zajęciach z tańca jazzowego świetnie odnajdą się osoby wrażliwe, ponieważ punktem wyjścia tego rodzaju tańca są emocje i ich wyrażanie poprzez ruch.

Jedną z charakterystycznych cech tańca jazzowego jest umiejętność izolowania poszczególnych części ciała – głowy, ramion, klatki piersiowej czy bioder), a także praca biodrami i ramionami, obroty, wymachy nóg oraz skoki. W miarę poziomu zaawansowania na zajęciach dzieci uczą także konkretnych sekwencji tanecznych.

Jazz dla dzieci to przede wszystkim wspaniała okazja do poznania własnego ciała i jego możliwości. To także nauka panowania nad własnym ciałem. Ale nie tylko. Zajęcia z tańca jazzowego pozytywnie wpływają na rozwój psychiczny, pogłębiają wrażliwość i rozwijają kreatywność.

Jesteście zdecydowani? Zarezerwujcie miejsce w grupie, jeśli potrzebujecie jeszcze chwili na zastanowienie, zarezerwujcie pojedyncze zajęcia próbne – 690TANIEC (690826432) lub skorzystajcie z formularza zapisu.

Zapisz się na zajęcia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.922) w celu uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych, jak również w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).