318762-15050PHR571

JAZZ jest podstawą dla każdego tancerza. Taniec jazzowy jest oparty na idei baletu, który został pozbawiony formalnych ograniczeń. Jego korzenie sięgają końca XIX wieku, ale prawdziwy rozwój przypadł na połowę XX stulecia, kiedy to muzyka jazzowa dała tej formie tanecznej szansę na przebicie się.

Taniec jazzowy jest ceniony ponieważ pozwala na większą swobodę ruchu i ekspresji niż balet, daje możliwość improwizacji. Jednak mimo pozornego wrażenia lekkości i niezależności, to jedna z najtrudniejszych technik tanecznych. Cechami charakterystycznymi tańca jazzowego są tak zwane izolacje, czyli ruchy poszczególnymi partiami ciała i kontrakcje. Jest bardzo dynamiczny, ekspresyjny, wyrabia szybkość i zwinność. Silny techniczny fundament umożliwia tancerzowi skupienie się na aspektach stylistycznych i emocjach w tańcu.  Taniec jazzowy tańczy się w luźnych strojach, najczęściej na boso, albo w miękkich butach “jazzówkach”.

Dziś taniec jazzowy ma kilka odmian, jak na przykład latin jazz, modern jazz albo lirycal jazz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).