240405-1411210Z93537

Samba to narodowy taniec Brazylii, jest integralną częścią kultury tego kraju, ale samba nie jest jedna…w państwie karnawału występuje wiele odmian samby, a każda z nich posiada inny charakter, rytm i tempo. Taniec, który jako samba trafił na nasze parkiety jest tylko jednym z wielu porywających i zaskakujących rytmów. Uważa się, że taniec ten wywodzi się z tańca w kółko Murzynów ze szczepu Bantu, a do Ameryki przybył wraz z niewolnikami afrykańskimi. Zatem jego pierwowzorów należy szukać w rytmach i pieśniach afrykańskich

Cha- cha- cha jest jednym z najmłodszych tańców latynoamerykańskich pochodzenia kubańskiego, lecz stworzona przez Brytyjczyka. Gdy angielski nauczyciel tańca, Pierre Lavelle odwiedził Kubę zauważył, że kubańska rumba ma więcej różnych kroków niż tańczona w Europie. Kiedy wrócił do Wielkiej Brytanii stworzył z dodatkowych kroków kubańskiej rumby oddzielny taniec. Melodia cha –  cha to połączenie ludowych rytmów kubańskich i jazzu.

Ojczyzną rumby jest Kuba, a za jej początek uznaje się ludowy taniec płodności, w którym tancerze naśladowali godowe tańce ptaków i innych zwierząt. Rumba podobnie jak wiele tańców latynoamerykańskich kształtowała się pod wpływem rytmów, pieśni i tańców afrykańskich niewolników,
Przez wielu tancerzy rumba uważana jest za klasykę tańców łacińskich. Chociaż zasady rumby są proste i nadają się do nauki dla początkujących, to oddanie jej charakteru wymaga wielu lat pracy i udaje się dopiero dojrzałym tancerzom.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).