Walc angielski zwany “wolnym”, to pierwszy taniec w grupie tańców standardowych i jednocześnie jeden z pierwszych tańców, których uczy się osoby początkujące w szkołach tańca. To dlatego, że cechuje go nieskomplikowana budowa podstawowych kroków, równomierne przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą, a także wolne tempo i dość łatwo wpadający w ucho rytm.

Tango to kolejny taniec standardowy, jednak zupełnie odmienny od pozostałych, zaliczanych do tej grupy tańców. Nie posiada akcji swingowej ani akcji unoszeń, charakterystycznych dla pozostałych tańców standardowych. We współczesnej wersji turniejowej odbiega także znacznie od oryginalnego tanga argentyńskiego.
Chociaż do Europy tango przybyło jako taniec latynoamerykański uznawane jest za taniec standardowy, ponieważ tancerze tańczą blisko siebie. Trzymanie w tangu jest mocne i ma agresywny wygląd.

Walc wiedeński jest najstarszym spośród tańców towarzyskich. Walc wiedeński wywodzi się prawdopodobnie z ludowych tańców południowych Niemiec i Austrii a jego początki sięgają XIV w. a możliwe, że istniał nawet wcześniej. Na balach maskowych, maskaradach, zabawach ludowych austriackich i niemieckich wszystkie warstwy społeczne tańczyły walca. Walc wiedeński jest dwukrotnie szybszy niż jego młodszy brat walc angielski i nazywany jest tańcem wirowym, ponieważ oparty jest na rotacyjnym ruchu partnerów dookoła siebie i pary dookoła parkietu. Ruch ten powinien być progresywny, ale jednocześnie, płynny i spokojny a kształt pary bardzo obszerny.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).