Taniec Narodowy 7-10 lat

Taniec Narodowy dla dzieci 7-10 lat – dajmy dzieciom możliwość poznania naszej kultury.

Można by rzec – cudze chwalicie, swego nie znacie. I jest w tym – jakże banalnym zdaniu – ukryta niestety ogromna prawda. Od lat nasze dzieci mają możliwość poznawania przeróżnych stylów tańca z każdego zakątka świata. Oczywiście z jednej strony to bardzo dobrze, chociażby dlatego, że każda aktywność naszych dzieci to duży plus w ich rozwoju. Nie mniej jednak w coraz szybciej pędzącym świecie chyba się trochę zapomnieliśmy. To z kolei miało niepodważalny wpływ na zakres i rozwój niektórych rodzajów tańca, które to zaczęliśmy traktować po macoszemu. I tak właśnie było i jest z tańcem narodowym. I nie chodzi tutaj o to, żeby nasze dzieci od razu wiązały swoją przyszłość z tańcem ludowym. Naszym zadaniem jest stworzenie naszym dzieciom możliwości poznania polskich tanecznych tradycji.  Nie bez przyczyny fakty są dla nas dosyć niekorzystne – Polacy są bowiem narodem, który w dużo mniejszym stopniu znaj swój folklor, w stosunku do innych europejskich narodów.

Wszyscy mamy błędne wyobrażenie tańca narodowego, ponieważ często kojarzy nam się przaśnie. Nic bardziej mylnego! Polskie tańce narodowe są jednymi z bardziej ekspresyjnych i kolorowych tańców na świecie!

Na naszych zajęciach z tańca narodowego dzieci mają możliwość przekonania się, że Polska ma niezwykle ciekawą taneczną tradycję. W grupie dzieci młodszych nauka zaczyna się od Polki. Dodatkowo jest także czas na oryginalne zabawy ludowe, które z powodzeniem wykorzystują elementy zajęć rytmicznych. Dzięki temu, że muzyka ludowa jest niezwykle rytmiczna, dzieci niezwykle sprawnie potrafią opanować kroki, które niepostrzeżenie przeradzają się w taniec.

Zajęcia z tańca narodowego są także znakomitym uzupełnieniem pozostałych form tanecznych, efektywnie wspomagając taneczny rozwój dziecka.

Jesteście zdecydowani? Zarezerwujcie miejsce w grupie, jeśli potrzebujecie jeszcze chwili na zastanowienie, zarezerwujcie pojedyncze zajęcia próbne – 690TANIEC (690826432) lub skorzystajcie z formularza zapisu.

Zapisz się na zajęcia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.922) w celu uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych, jak również w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).