Taniec współczesny dla dzieci 7-10 lat

Taniec współczesny dla dzieci starszych 7-10 lat – historie opowiedziane tańcem.

Taniec współczesny wywodząc się z idei baletu, powstał jednak w opozycji do niego. Odrzuca bowiem sztywne zasady i reguły tańca klasycznego co do ustawienia ciała, kładąc największy nacisk na emocje i ekspresję w ich wyrażaniu. Dlatego też jest techniką otwartą, pozwalającą na czerpanie inspiracji także z innych rodzajów tańca – tańca jazzowego, nowoczesnego, towarzyskiego a niekiedy nawet z akrobatyki.

Taniec współczesny jest luźną formą tańca teatralnego, bez wielu ograniczeń jak w balecie.

Tancerz posiada swobodę w kreowaniu ruchu bez ścisłego nacisku na technikę. Oczywiście podstawowe elementy baletu, takie jak np. plié, grand plié, pique, fouetté, mają szerokie zastosowanie w tańcu współczesnym, jednak w dalszym ciągu na pierwszym planie pozostają uczucia, emocje i ekspresja tancerza. Klamrą spinającą wszystkie elementy niezbędne do osiągnięcia celu są wszelkiego typu ćwiczenia wzmacniające ciało, praca na koordynacją ruchową, rozciąganie i ćwiczenia izolacyjne.

Celem zajęć jest praca nad pewną formą sceniczną, którą osiąga się poprzez wykorzystanie ciężaru ciała, grawitacji, oddechu, swingów czy skoków.

Jesteście zdecydowani? Zarezerwujcie miejsce w grupie, jeśli potrzebujecie jeszcze chwili na zastanowienie, zarezerwujcie pojedyncze zajęcia próbne – 690TANIEC (690826432) lub skorzystajcie z formularza zapisu.

Zapisz się na zajęcia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.922) w celu uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych, jak również w celu rezerwacji miejsca w wybranej grupie na wybrane zajęcia. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt ze strony Studia Fabryka Tańca w celu informacji o zajęciach zarówno w formie mailowej jak również w formie telefonicznej (sms).